Macet güvenlik

Merhaba; Macet.net Sevenler,

Mobil sesli Chat,Web sitemiz baştan sona kadar   SSL Sertifika ile korunmaktadır.

Ssl Sertifikası Nedir ?

Şimdi öncelikle size SSL sertifikası nedir ondan bahsedelim;
SSL Sertifikası Secure Sockets Layer kısaca;
Sunucu ile istemci (yani kullanıcı) arasındaki veri akışını şifrelemeye yarar.
Bir web sitesine girdiğiniz zaman adres çubuğunda https yazıyorsa siz siteye girmeye çalıştığınız andan itibaren şu işlemler gerçekleşir;

Secure_HTTPS_image
Secure_HTTPS_image

Öncelikle sunucu, tarayıcıya bunun bir ssl oturumu olduğunu ve gerekli sertifika bilgilerini bildirir. Tarayıcı bu sertifika bilgileri ışığında, sertifika sağlayıcısından doğrulama talebinde bulunur, sertifika sağlayıcısı adres ve tarih bilgilerini doğrulayarak tarayıcıya işlemin güvenli olduğunu bildirir ve alınmış olan sertifika çeşidine göre adres çubuğunda yeşil kilit,firma ismi, logo vs.. gözükür.
Aksi taktirde. Yani adres vs.. gibi bilgiler doğrulanmadığı durumda servis sağlayıcısı tarayıcıya bu sitenin güvenli olmadığı bilgisini verir, tarayıcı da bu bilgi ışığında kendi uyarı sayfasıyla kullanıcıyı bilgilendirir.

Umarım SSL sertifikası olan bir siteye girdiğinizde neler olduğunu anlatabilmişimdir. İşin özü yukarıda da bahsettiğim gibi kullanıcının bilgilerini, site üzerinde yaptığı işlemleri güvenli şekilde yaptırmayı amaçlayan protokoldür.

https://www.macet.net  Mobil Sesli chat sitemizde daha güvenli bir şekilde arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz. aynı zamanda  sohbet platformunda bulunan yetki (admin,süper admin,root) lardan bilgi ala bilirsiniz  sizde güvenli bir sitede  vaktinizi geçermek istemezmisiniz. Ozaman  doğru yerdesiniz Macet.net  bütün güvenlikleri sizin için sağlayacaktır. Bu güzel platformda sizde yerinizi almak için neyi bekliyorsunuz. Türkiye genelinin tercih etiği bu güzel mobil sohbet odalarına sizde katılın hemen.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*